Rodlen sa pola terena za Kaen, Tigar spasao Kneževe

Francuska 16. jan 201820:55 > 23:00
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Marselja i Kaena ostvarili su pobede u utorak u mečevima 21. kola francuske Lige 1, dok su Monako i Nica igrali 2:2.

Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Marselj je savladao Strazbur na „Velodromu“ sa 2:0, a u centru pažnje je bio nekadašnji fudbaler Vest Hema Dmitri Paje. Nad njim je u 72. minutu napravljen prekršaj za penal, koji na kraju nije realizovao Valer Žermen, pošto mu je udarac odbranio Ukiđa.

Sedam minuta kasnije Klinton Ndži je doveo Marselj u prednost, dok je konačnih 2:0 postavio Paje, koji je sjajno utrčao i prevario čuvara mreže Strazbura za svoj treći gol u prvenstvu.

Srpski defanzivac Milan Gajić presedeo je na klupi meč u kojem je njegov Bordo poražen kod kuće sa 2:0 od Kaena. Bordo je meč izgubio u poslednjih nekoliko minuta, a sve je počelo po zlu kada je crveni karton dobio defanzivac Pol Bajs u 89. Hrvat Ivan Santini je zatim bio siguran sa bele tačke, dok je pobedu overio udarcem sa pola terena Roni Rodlen u 90+3. minutu. Njemu nije bilo toliko teško to da učini, jer se golman domaćih Benoa Kostil u tom momentu vraćao iz napada, u pokušaju da u poslednjim trenucima svojoj ekipi donese remi.

U poslednjem meču večeri Monako je na svom stadionu igrao sa Nicom 2:2. Adama Dijakabi je u 33. minutu doveo Kneževe u vođstvo, dok je Mario Baloteli doneo preokret Nici golovima u 47. i 68. minutu. Ipak, na stadionu „Luj Drugi“ je završeno podelom bodova pošto je strelac za Monako bio Radamel Falkao. El Tigre je u 90+2. mintu posle odbrane Beniteza smestio loptu u mrežu, dok je svemu prethodio na brzinu izveden slododan udarac Monaka.