Depaj briljira,gol i četiri asistencije u petardi Liona

Francuska 8. apr 201818:58 > 19:07
Gareth Copley/Getty Images

Fudbaleri Olimpika iz Liona savladali su Mec u 32. kolu francuske Lige 1. Nica i Ren su igrali nerešeno 1:1, dok su Marsej i Monpelje odigrali meč bez golova.

Na gostovanju Mecu Lion je odmah dobro otvorio utamicu. Već u prvom minutu su poveli preko Marsela, a isti igrač je u 20. minutu dao gol. Oba gola pala su iz kornera koje je izvorio holandski fudbaler Memfis Depaj.

Depaj je u drugom poluvremnu i sam dao gol u  65. minutu da bi samo tri minuta kasnije asistirao Bertrandu Traoreu. Konačnih 5:0 postavio je Mariano Diaz u 86. minutu uz, naravno, asistenciju Depaja.

Ren i Nica su podelili bodove na Azurnoj obali. Nica je povela golom Alasanea Plee koji je svoj 13. gol u sezoni postigao u 17. minutu. Samo 10 minuta kansije gosti su izjednačili i to preko Bendžamina Burižoa.

Na Velodromu su Marsej i Monpelje odigrali 0:0, a meč je bio prilično nezanimljiv. Jedinu ozbiljnu šansu je u 67. minutu imao Kostas Mitroglu ali je njegov šut glavom odbranio golman Bendžamin Lekomt. Olimpik iz Marseja je ovako ispustio prednost od dva boda koju je imao ispred Liona u borbi za treće mesto i Ligu šampiona.

Pogledajte tabelu i rezutlate u Francuskoj Ligi 1.