Marsej izgubio, Subotić pocrveneo, Jovanoviću ni minut

Francuska 19. avg. 201816:52 > 22:55
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Fudbaleri Strazbura i Sent Etjena odigrali su 1:1 u prvom meču nedeljnog programa francuskog šampionata i posle dva kola na deobi su od četvrtog do sedmog mesta na tabeli sa 4 boda.

Getty Images/Lars Baron

Domaći su poveli golom 32-godišnjeg Entonija Gonsalvesa, koji se u 55. minutu dobro snašao u šesnaestercu gostiju i preciznim udarcem levom nogom savladao golmana Stefana Rufjea.

Strazbug je na startu šampionata u gostima bio bolji od Bordoa (0:2), a protiv Sent Etjena nisu uspeli da iskoriste brojnaču prednost na terenu s obzirom na to da su gosti od 18. minuta igrali bez isključenog Nevena Subotića.

Nekadašnji fudbaler Borusije Dortmund i reprezentativac Srbije je kao poslednji igrač odbrane oborio Da Kostu i sudija mu je bez mnogo razmišljana pokazao put u svlačionicu.

Ipak, fudbaleri Sent Etjena se nisu predavali i posle nekoliko loših intervencija defanzivaca Strazbura u kratkom periodu Senegalac Maktar Guje je izjednačio u finišu utakmice. Ceo meč u domaćoj ekipi odigrao je srpski internacionalac Stefan Mitrović.

Tuluz je pobedio Bordo sa 2:1, a srpski defanzivac Vukašin Jovanović je sa klupe odgledao drugi poraz svog tima. Leja je doneo prednost Tuluzu u 44. minutu, izjednačio je Kamano u 50, a prva tri boda Tuluzu doneo je Dosevi u 67. minutu.

U poslednjem meču dana novajlija u ligi Nim je pobedio Olimpik iz Marseja sa 3:1 i drugim trijumfom u sezoni stao uz rame PSŽ, Dižonu i Remu.