Četvorka Marselja, bomba Pajea, Radonjić ušao u finišu

Francuska 16. sep 201823:12 > 23:15
Valerio Pennicino/Getty Images

Fudbaleri Olimpika iz Marselja savladali su Gengan na Velodromu sa 4:0 u petom kolu francuske Lige 1.

Ekipa Rudija Garsije je dominirala od starta meča, ali tek u 57. minutu probila bedem gostiju. Strelac je bio Florijan Tovan, koji je iskoristio gužvu u šesnaestercu i glavom lobovao golmana Jonsona.

na 2:0 povisio je Dimitri Paje u 73. minutu i to na kakav način! Defanizvac Gengana je glavom izbacio loptu na stranu, a vezista Marseja uhvatio volej sa preko 20 metara i zakucao loptu pod prečku.

Pitanje pobednika rešio je Tovan, novim golom, u 80. minutu, da bi konačan rezultat postavio Kostas Mitroglu tri minuta kasnije.

Bivši fudbaler Crvene zvezde Nemanja Radonjić upisao je debi za Marselj, pošto je u igru ušao u 84. minutu umesto Pajea.

U preostala dva meča nije bilo pobednika. Bordo i Nim su remizirali u goleadi 3:3. Strelci za Bordo bili su Brijan u 26. i 56. i Kalu u 57, a za Nim Gijom u 31. Bobišon u 45. i Bozok u 78. Nant i Rems su igrali 0:0.

Pogledajte rezultate i tabelu francuske lige.