Liga 1: Lionu samo bod, Nim ubedljiv

Francuska 3. nov 201822:01 > 22:05
sport klub

Fudbaleri Olimpika iz Liona i Bordoa igrali su nerešeno 1:1 u utakmici koja je obeležila subotnji program u Ligi 1.

Domaći tim je poveo preko usema Uara u 45. minutu, a bod Žirondincima doneo je Andreas Kornelijus u 73. minutu.

Posle takvog raspleta, Lion ima 21 bod na četvrtom mestu tabele, 15 manje od vodećeg Pari Sen Žermena, dok je Bordo četiri pozicije iza sa 15 bodova.

Najubedljiviju pobedu dana ostvario je Nim, koji je sa 4:0 deklasirao Dižon i tako došao do prve pobede još od 19. avgusta. Dvostruki strelac za goste bio je Denis Buanga, a u strelce su se upisali i Teži Savanije i Toni Brijanson.

Monako je nastavio da posrće, a ovoga vikenda bolji od njega bio je Rems rezultatom 1:0. Junak trijumfa bio je Matje Kafaro, koji je postigao jedini gol u 24. minutu. ‘Kneževi’ su tako ostali na pretposlednjem mestu sa samo sedam bodova.

U ostalim utakmicama, Ren je savladao Kaen 2:1, Nica je sa 1:0 slavila protiv Amijena, dok je duel Strazbura i Tuluza završen rezultatom 1:1.