Falkao oživeo Monako, Mitrović pocrveneo

Francuska 24. nov 201821:47 > 22:05
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri Monaka savladali su Kaen na gostovanju rezultatom 1:0 u 14. kolu Lige 1, što je njiihova prva pobeda u svim takmičenjima još od 11. avgusta kada su nadigrali Nant.

Strelac jedinog gola za Kneževe bio je kolumbijski napadač Radamel Falkao u 55. minutu, kada je postigao pogodak iz slobodnog udarca.

Pobedom nad Kaenom do prvog trijumfa u novom klubu došao je i novi trener Monaka Tijeri Anri.

Strazbur je izgubio na svom terenu sa 1:0 od Nima, a strelac jedinog gola bio je Erv Liboi u 71. minutu. Meč je obeležio i crveni karton srpskog defanzivca Stefana Mitrovića, koji je kapiten Strazbura.

On je u 79. minutu poslat u svlačionicu, pošto je burno reagovao nakon jedne intervencije prilikom napada Nima. Mitrović je prišao da protestuje i sudija je prvo krenuo da mu pokaže žuti karton, ipak je bezrazložna reakcija srpskog defanzivca bila toliko žestoka, da se sudija predomislio i pokazao mu direktan crveni karton.