Pobede Lila i Liona, remi u Nici

Francuska 16. dec 201823:13 > 23:16
Gareth Copley/Getty Images

U nedelju su odigrana tri meča 18. kola Lige 1. Slavili su fudbaleri Lila i Liona, a meč Nice i Sent Etjena završen je bez pobednika.

Lion je pred svojim navijačima sa 3:0 nadigrao Monako i naneo mu novi poraz. Za nešto više od pola sata igre bilo je 2:0 za domaće, a mrežu Monaka pogađali su Auar i Fekir.

Od 47. minuta tim Tijerija Anrija ostao je sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Golovin, a meč je golom u 59. minutu zapečatio Mendi.

Lil je slavio na gostovanju Nimu sa 3:2 iako je od 16. minuta i crvenog kartona Fontea igrao sa igračem manje. Već su tada gosti vodili sa 1:0 jer je u četvrtom minutu precizan bio Leao, a u 41. je vođstvo svog tima uvećao Bamba.

Došao je Lil i do 3:0 preko Pepea u 66. minutu, da bi dva minuta kasnije uzvratio Aliou. Ipak, domaćin je uspeo samo da ublaži poraz golom koji je u nadoknadi vremena postigao Depres.

Nica i Sent Etjen odigrali su nerešeno 1:1. Poveli su gosti preko Dionija u 53. minutu da bi oba tima nakon toga ostala sa desetoricom na terenu. Prvo je direktan crveni karton dobio Herele, a zatim je u ekipi gostiju drugim žutim kartonom „počašćen“ Salibur.

U finišu meča, u 81. minutu Nica golom Ciprena dolazi do boda.