Kup: Konačno dobre vesti za Monako, Paje tragičar

Francuska 20. dec 20180:22 > 0:25
Getty Image/Michael Steele

Sedam mečeva osmine finala Kupa Francuske odigrano je u sredu, a u nastavak takmičenja plasirali su se Lion, Bordo, Avr, Monako, Gengam i Ren.

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Konačno neka lepa vest i za Monako i Tijerija Anrija. Pobedom protiv Lorijena Monako se plasirao u četvrtfinale Kupa Francuske, a tamo ih je odveo gol Đulijana Bjankone postignut u 70. minutu.

U nastavku Kup takmičenja gledaćemo i Lion koji je slavio protiv Amijena sa 3:2. Lion je poveo sa bele tačke u 20. minutu preciznim šutom Dembelea, a Amijen je šest minuta kasnije ostao sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Adenon. Do odlaska na odmor Lion vodi sa 2:0, a strelac je Traore. Nakon tačno sat vremena igre bilo je 3:0 za goste. Ovoga puta precizan je bio Terijer. Zakomplikovalo se u završnici prvo autogolom Denajera u 70. minutu, ali je Amijen do drugog gola došao tek u prvom minutu nadoknade preko Timite.

Bordo je golom Tome Bašića savladao Dižon, Ren je sa 2:0 bio bolji od Nanta, a Avr je sa 2:1 nadigrao Nim. Gengam je nakon penala slavio u Nici 0:0 (3:1), a Strazbur je takođe nakon penala bio bolji od Marseja za koji je Paje u regulanom delu meča promašio penal koji je sve mogao da promeni 1:1 (4:2). Zanimljivo, Paje je promašio i u penal seriji.