Lion poveo posle 37 sekundi, pa primio tri gola

Francuska 6. apr 201918:56 > 18:56
David Ramos / Staff/Getty images

Veliko iznenađenje priredili su fudbaleri Dižona koji su u gostima savladali Olimpik Lion sa 3:1 u 31. kolu francuske Lige 1.

Sa lošim rezultatima nastavio je Lion, koji je pre četiri dana poražen u Kupu Francuske od Rena sa 3:2 na svom terenu.

Lion je tako vezao dva poraza na domaćem terenu sa tri ili više primljenih golova prvi put od decembra 1982. i januara 1983.

Bio je 5. februar ove godine kada je fenjeraš Lige 1 odstvario poslednji trijumf.

A početak meča ukazivao je na nešto sasvim drugačije. Posle samo 37 sekundi Terijer je doveo Lion u vođstvo.

Ipak, brzo su odgovorili gosti. Tavares je prevario domaćeg golmana, pa dodao loptu Sajd, koji je izjednačio već u trećem minutu. Isti igrač je goste u vođstvo doveo u sedmom minutu.

Pokušacvao je Lion na sve načine da se vrati u meč, da se izbori makar za gol, ali je poraz potvrdio Rafinja autogolom u 65. minutu.

Dižon se sa tri osvojena boda probio na 18. poziciju. Lion je izgubio važne bodove u borbi za Evropu, pa sada ima četiri boda manje od drugoplasiranog Lila, koji tek treba da odigra meč 31. kola.