Vahin Nant otežao život Lionu

Francuska 12. apr. 201922:50 > 22:54
Jörg Schüler/Getty Images

U prvim mečevima 32. kola francuske Lige 1 koji su na programu bili u petak do pobede je došla ekipa Nanta, koja je bila bolja od Liona, a Dižon i Amijen su remizirali bez golova.

Nant je pobedio Lion na domaćem terenu 2:1 i tako veoma otežao gostima borbu za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Kanarinci su poveli golom Kulibalija u 11. minutu, a Lion je do poluvremena ipak uspeo da izjednači golom Terijea u 41. minutu.

Pobedu ekipi Vahida Halihodžića doneo je Limombe u 83. minutu.

Nant je nakon trijumfa 15. sa 34 boda, devet više od zone ispadanja, dok je Lion treći sa 56 bodova, pet manje uz meč više od Lila, koji je na drugom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Amijen i Dižon su remizirali 0:0 u derbiju začelja, a Dižon ostaje u zoni ispadanja sa 25 bodova, šest manje od Monaka, prvog sledećeg tima koji nije direktno ugrožen. Amijen je odigrao četvrti uzastopni remi i polako se udaljavaju iz opasne zone.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuske Lige 1.