Lilu samo bod, PSŽ zvanično prvak Francuske

Francuska 21. apr 201917:03 > 17:04
Michael Steele, Getty Images

Fudbaleri Lila odigrali su nerešeno na gostovanju Tuluzu 0:0 i time je Pari Sen Žermen zvanično postao šampion Francuske!

Lil sada ima 65 bodova posle 33 kola Lige 1, 16 manje i utakmicu više od PSŽ-a, koji od 21.00 dočekuje Monako u želji da proslavi trofej i da prekine niz od tri meča bez pobede.

Tuluz je osvojio još jedan vredan bod u borbi za opstanak (sada su 15. sa 36 bodova), a gosti su bili mnogo bliži pogotku.

To je osma titula prvaka Francuske za Pari Sen Žermen, a šesta u ovoj deceniji.

Fudbaleri Nanta ostvarili su treći uzastopni trijumf, pošto su savladali Amijen sa 3:2.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a zatim je Kulibali zatresao mrežu gostiju dva puta u kratkom intervalu – u 49. i 55. minutu.

Na 3:0 je povisio Rongijer, ali se gosti nisu predavali – Otero u 62. i Timite u 77. smanjili su rezultat, da bi Timite na dva minuta do kraja propustio šansu da donese bod svom timu.