Tuga na Velodromu – Radonjić starter

Francuska 10. avg 201919:24 > 21:59
print screen

Fudbaleri Olimpika iz Marseja neprijatno su iznenadili svoje navijače i na startu francuske Lige 1 na Velodromu su poraženi od Remsa 2:0.

Ekipa Andrea Viljaš-Boaša je imala čak 71 odsto loptu u posedu, stvarala je šanse, ali lopta jednostavno nije htela u gol.

Posle prvog poluvremena u kome nije bilo pogodaka, gosti su poveli u 58. minutu, kada je Bulaje Dia lepim pogotkom krunisao odličnu akciju svog tima.

Marsej je posle primnjenog gola pojačao pritisak, a najbolju šansu da izjednači rezultat imao je Duje Ćaleta-Car koji u 89. minutu, ali je hrvatski reprezentativac iz dobre pozicije šutirao preko gola.

Već u sledećem napadu usledila je kazna, a na asistenciju Diaa strelac je bio Južnokoreanac Suk Hjun-Jun.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić uklopio se u sivilo domaćeg tima i zamenjen je u 59. minutu.

Monpelje je na svom terenu poražen od Rena golom Morela u 6. minutu. Mihailo Ristić je odigrao ceo meč za domaći tim, dok je Petar Škuletić šansu dobio u 87. minutu. Monpelje u 60. minutu nije realizovao jedanaesterac, a nije im pomoglo ni isključenje Taita devet minuta kasnije.

U ostalim mečevima Anže je savladao Brest 3:1, Sent Etjen je u gostima bio bolji od Dižona 2:1, Nica je u 90+5 minutu stigla do tri boda protiv Amiena, dok su Brest – Tuluz odigrali nerešeno 1:1.