Jako oslabljeni 'Sveci' bez problema u Mecu

Francuska 30. avg 201923:54 > 23:58
Lintao Zhang/Getty Images

U prvom meču četvrtog kola francuske Lige 1, koji je bio na programu u petak uveče, fudbaleri Pariz Sen Žermena slavili su kao gosti protiv Meca sa 2:0 (2:0).

Tim iz prestonice je očekivano uspostavio dominaciju na početku susreta, a na gol su morali da čekaju do 11. minuta. Tada je iz jedanaesterca precizan bio Argentinac Anhel di Marija.

U 43. minutu strelac je bio Maksim Čupo-Moting nakon odlično izvedenog centaršuta Veratija iz slobodnog udarca.

Za parisku ekipu nisu nastupili Nejmar, Kilijan Embape, Edinson Kavani i Ander Erera.

PSŽ se sada nalazi na čelu tabele i ima devet bodova iz četiri kola, a jedini tim koji ih je do sada pobedio, Ren, takođe je ostvario tri pobede, ali oni imaju meč manje i sastaju se sa Nicom u četvrtom kolu. Mec je do sada osvojio četiri boda.

U narednom kolu prvaci Francuske igraće protiv Strazbura na domaćem terenu, dok će Mec gostovati Bordou.

U sredu je Dimitri Paje iz penala doneo pobedu Olimpiku iz Marseja, a Nemanja Radonjić je meč presedeo na klupi.

Pogledajte REZULTATE i TABELU francuske Lige 1.