Raskošni napad PSŽ, Radonjićeva asistencija protiv Nima

Francuska 21. dec 201922:47 > 22:47
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fudbaleri PSŽ upisali su šestu uzastopnu pobedu u domaćem prvenstvu pošto su u 19. kolu savladali Amijen sa 4:1.

Sveci su poveli preko Mbapea u desetom minutu i bio je to jedini gol u prvom poluvremenu.

Vrlo brzo po početku drugog Nejmar se upisao u strelce, čime je duplirao prednost domaćih. Već u 65. još jednom je pogodio Mbape. Počasni gol za goste postigao je Mendoza u 70. Nije to bio znak za domaće da stanu. U 84. je konačni rezultat postavio Ikardi.

Inače, Mbape je zaključno s ova dva pogotka danas došao do brojke od 105 golova u karijeri.

PSŽ je prvi na tabeli sa 45 bodova, dok je Amijen u zoni ispadanja na 18. mestu.

Pobedu je ostvario i Marsej, koji je na Velodromu savladao Nim sa 3:1. Nemanja Radonjić našao se u startnoj postavi, a bio je asistent kod gola Pajea u 81. minutu.

Olimpik je trenutno drugi na tabeli sa 38 bodova, dok je Nim na 19. sa 12.

Predrag Rajković bio je heroj svog Remsa, pošto je u meču protiv Liona odbranio penal Mesi Dembeleu i tako obezbedio bod svom timu jer je duel završen 1:1,

Kompletni rezultati 19. kola francuske Lige 1: Dižon – Mec 2:2, Marsej – Nim 3:1, Monako – Lil 5:1, Monpelje – Brest 4:0, Nant – Anžer 1:2, Nica – Tuluz 3:0, Pari Sen Žermen – Amijen 4:1, Rems – Lion 1:1, Ren – Bordo 1:0, Strazbur – St. Etjen 2:1.