Balde Keita spasio Monako, čudo sa Reiniona ide dalje

Getty Images/Emilio Andreoli

Odigrano je 17 mečeva treće runde (1/32 finala) Kupa Francuske.

U sudaru superligaša, Monako je sa novim trenerom, Špancem Robertom Morenom savladao Rems rezultatom 2:1, posle prave drame i gola Baldea Keite u petom minutu sudijske nadoknade.

Prethodno su gosti, pri rezultatu 1:1 promašili penal, pošto je udarac Hasana Kamare odbranio golman Benjamin Lekomt.

U sudijskoj nadoknadi, Senegalac je sjajno odreagovao posle kornera i pogodio mrežu golmana Lemetra, koji je na ovom susretu menjao Predraga Rajkovića.

Ispao je i ove sezone očajni Tuluz, i to od četvrtoligaša Sen-Priv Sen-Ilera! Gol odluke postignut je u šestom minutu sudijske nadoknade, a junak pobede domaćih bio je Karneži Antoan.

Za neprijatno iznenađenje pobrinuo se i drugoligaš Nior, koji je pred svojom publikom poražen od ekipe Sent Pjeroa, rezultatom 2:1. Novi učesnik 1/16 finala Kupa Francuske, dolazi sa ostrva Reinion.

Tek posle izvođenja jedanaesteraca Nim je kao gost eliminisao petoligaša Tur, pošto je nakon 120 minuta igre na semaforu pisalo 2:2. Iako su gosti prvi promašili penal u odlučujućoj seriji, usledila su dva nerealizovana jedanaesterca domaćih, da bi na kraju precizan bio 20-godišnji rezervista Antoan Valerio, što je donelo veliku radost gostima, koje u nastavku sezone čeka grčevita borba za opstanak.

Prilično duga penal serija odlučila je pobednika, ne baš preterano zanimljivog meča između Rena i Amijena (posle 120 minuta bilo je 0:0). U petoj seriji gosti su imali meč loptu za pobedu, ali je udarac Gnaorea odbranio Mendi.

U sledećem šutu Da Kastilja je izjednačio na 3:3. U šestoj seriji precizni su bili Dijabate i Ganja, a u sedmoj je stigla odluka. Promašio je Dibasi, koji je šutirao pored gola, a kapiten Da Silva je pogodio za konačnih 5:4. Na ovaj način Ren je ostao u borbi za odbranu trofeja.

Najubedljiviju pobedu izvojevala je ekipa Liona, na gostovanju trećeligašu Burž-Peronau bilo je 7:0! U strelce se upisao i 16-godišnji Matis Rajan Čerki, koji je ušao u igru u 75. minutu i zatresao mrežu domaćih u sudijskoj nadoknadi.

Rezultati treće runde (1/32 finala) Kupa Francuske: Bajone – Nant 0:2, Fabreže – Pariz 0:2, Gišen – Kaen 1:2, Nior – Sent Pjeroa 1:2, Versaj – Granvil 1:2, Le Porte – Strazbur 1:4, Monako – Rems 2:1, Stad Briošin – Gonfrevil 3:4 posle penala (1:1), Tur – Nim 2:4 posle penala (2:2), Angujem Sojo – Šalan 3:1, Belfor – Montseo 3:0, Atletiko Marsej – Rode 2:1, Red Star – Šambli 2:1, Ren – Amijen 5:4 posle penala (0:0), Sable – Po 2:4 posle penala (2:2), Sen-Prive – Tuluz 1:0, Burž-Perona – Lion 0:7.

U nedelju je na programu još 15 mečeva devete runde Kupa Francuske.