Bordo posle produžetka ispao od trećeligaša iz kupa

Francuska 16. jan. 202023:58 > 17. jan. 2020 0:06
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Trećeligaš Po prvi je učesnik osmine finala Kupa Francuske, pošto je na svom terenu savladao Bordo posle produžetka 3:2.

Domaćin je odigrao odličnu utakmicu i u prvom poluvremenu postigao dva gola. Name je u 23. minutu doneo vođstvo 1:0, a posle izjednačujućeg pogotka Maje u 41. minutu Žaržu je samo dva minuta kasnije postigao novi gol za Po. Bordo je dugo jurio rezultat, ali je uspeo do novog izjednačenja, vrednog produžetka stigao u 81. minutu preko De Previja.

Odluka ja pala u samom finišu produžetaka, kada su penali bili već viđeni. Lamin Gaj je u 117. minutu postigao pogodak i time odveo trećeligaša u osminu finala, prvi put u istoriji kluba. Za Bordo je svih 120 minuta odigrao Vukašin Jovanović, a bivši fudbaler Crvene zvezde Džonatan Kafu izašao je posle 59 minuta.