Kup: Minimalac Parižana, petice Dižona i Monpeljea

Francuska 19. jan 202023:28 > 23:35
Angel Martinez/Getty Images

Pari Sen Žermen obezbedio je plasman u osminu finala Kupa Francuske, pošto su u gostima, posle velike borbe, savladali drugoligaša Lorijen 1:0.

Sveci su iskoristili ovu priliku da odmore dve najveće zvezde Nejmara i Embapea, ali i bez njih Tuhel je izveo solidan sastav sa Ikardijem, Di Marijom i Drakslerom u napadu. Međutim, u prvom poluvremenu gosti nisu bog zna šta pokazali i u prvom poluvremenu nije bilo golova. Ipak, da ne bude produžetka i dodatnog napora, pobrinuo se Pablo Sarabija, koji je odlično reagovao i glavom u 80. minutu postigao pobedonosni gol.

Mnogo ubedljiviji bili su Dižon i Monpelje. Oba tima slavila su kod kuće identičnim rezultatom 5:0. Dižon je bio bolji od Nima, a Monpelje od Kaena. U preostalim mečevima Anže je u gostima savladao Ruan 4:1, dok je Ren, takođe u gostima, bio bolji od marsejskog Atletika 2:0.