Kup: Ren ispustio 3:1 ali prošao, tragičar Le Talek

Francuska 29. jan. 20200:43 > 0:52
Paolo Bruno/Getty Images

Odigrana su četiri meča osmine finala Kupa Francuske. Među osam najboljih našla se i ekipa iz četvrtog ranga Belfor, koji je na penale eliminisao Monpelje.

Belfor i Monpelje odigrali su bez golova i posle 90 i 120 minuta, pa je odluka pala sa bele tačke. U prvih pet serija oba tima promašila su po penal i to oba u trećoj seriji, pa je šesta odlučivala. Bivši defanzivac Crvene zvezde Damijan Le Talek promašio je penal, a Loašo je pogodio i doneo veliku radost četvrtoligašu.

Umalo da veliku senzaciju napravi i petoligaš Limone, ali je ispao posle produžetka od Dižona porazom 2:1, iako su prvi došli do gola. Velika drama viđena je u Anžeu. Gostovao je Ren, koji je vodio 3:1. Međutim, domaćin je golovima Tijuba (drugi gol) u 85. i Baokena u 89. minutu iz penala doneo produžetke. A u produžecima, prava drama. Prvo je Gboho doveo goste u novo vođstvo u 101. minutu. Izjednačio je Pereira u prvom minutu nadoknade prvog produžetka. Ipak, penali su izbegnuti jer je Gelan postigao pogodak u 110. minutu i tako doneo pobedu Renu 5:4.

U nominalno derbiju dana Monako je dočekao Sent Etjen. Oba tima izveli su kombinovane sastave, a na kraju su gosti slavili 1:0 golom Buange u 24. minutu.