Kup: Četvrtoligaš okrenuo Lil, PSŽ rutinski

Francuska 29. jan 202021:42 > 21:44
Angel Martinez/Getty Images

Poznata su još tri četvrtfinalista Kupa Francuske. Pari Sen Žermen potvrdio je ulogu favorita na gostovanju Pou, Olimpik , a velio iznenađenje priredio je četvrtoligaš Epinal, koji je posle preokreta izbacio Lil.

Bilo je 2:1, a do gola su prvi došli gosti. Strelac je bio veteran Loik Remi već u osmom minutu. Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je na scenu stupio Žan-Filip Kraso. Internacionalac iz Obale Slonovače postigao je dva gola u samo šest minuta, u 56. i 62. minutu. Na ovaj način eliminisan je još jedan favorit.

Pari Sen Žermen odlučan je da vrati pehar najmasovnijeg takmičenja u svoje vitrine. Iako je igrao bez Nejmara i Embapea, slavio je u Pou 2:0 golovima Paredesa i Sarabije.

U srpskom duelu na Velodromu, pošto je za Olimpik od starta igrao Nemanja Radonjić, a za Strazbur kapiten Stefan Mitrović, slavio je domaćin 3:1. Sve je rešeno u prvom poluvremenu golovima Bune Sara, koji je promešao pola gostujućeg tima i Dimitri Paje, koji je bio precizan sa bele tačke. Strazbur je uspeo samo da smanji preko Kornea u 59. minutu, a ekipa je završila utakmicu sa 10 igrača, pošto je crveni karton dobio Endur. Konačnih 3:1 postavio je Kamara u nadoknadi vremena.