Preokret Marseja, Mitroviću bod u Lionu

Francuska 16. feb 202021:14 > 22:56
print screen

Fudbaleri Olimpika iz Marseja pobedili su Lil u gostima u derbiju 25. kola prvenstva Francuske i zahvaljujući remiju PSŽ zaostatak za liderom su smanjili na 10 bodova.

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo uzbuđenja, ali je nastavak meča ispunio očekivanja. Najpre je Osimhen doneo prednost Lilu, a Rožie devet minuta kasnije nije realizovao jedanaesterac za goste.

Ipak, Mandava je u 66. minutu autogolom doneo prednost timu iz Marseja, a tri minuta kasnije Benedeto je postavio konačan rezultat. Nemanja Radonjić je na terenu bio od 83. minuta.

Lil je četvrti sa 40 bodova.

Strazbur je na gostovanju Lionu igrao nerešeno 1:1. Domaćin je poveo golom Bertranda Traorea u 21. minutu, da bi tri minuta pre kraja poluvremena Lusijen Kevin Zohi postigao gol za izjednačenje.

Strazbur je tako ostao neporažen i trenutno je sedmi na tabeli, dok je Lion tek deseti.

Srpski fudbaler Stefan Mitrović odigrao je ceo meč za goste.

Brest je u duelu dva tima iz donjeg dela tabele savladao na svom terenu Sent Etjen sa 3:2. Rems je minimalnim rezultatom bio bolji od Rena.

Gol za pobedu postigao je El Bilal Ture iz penala u 72. minutu.