Sedam golova u Parizu, Nejmar isključen

Francuska 23. feb 202023:01 > 23:06
Alex Grimm/Getty Images

Fudbaleri PSŽ pobedili su Bordo na Parku prinčeva rezultatom 4:3 i zahvaljujući subotnjem porazu Marseja od Nanta posle 26 kola imaju 13 bodova više u odnosu na drugoplasiranog.

Gosti su poveli u prestonici Francuske golom Hvanga u 18. minutu, a sedam minuta kasnije izjednačio je Kavani udarcem glavom posle centaršuta Di Marije.

Argentinac je bio asistent i kod drugog pogotka Svetaca u nadoknadi vremena kada se Markinjos upisao u strelce. Ipak, u petom minutu ekstra vremena Pablo je uz mnogo sreće doneo 2:2 svom timu. Golman PSŽ Serhio Riko želeo je da ispuca loptu, ali je pogodio Pabla i lopta je završila iza njegovih leđa.

Marikinjos je u 63. minutu postigao drugi gol, a šest minuta kasnije upisao se i Mbape. Međuitim, ni to nije bio kraj goleade u Parizu. Pardo je u 83. minutu smanjio prednost Svetaca na 4:3, a nakon što je VAR u 90. minutu poništio pogodak Maura Ikardija, zbog drugog žutog kartona ubrzo je isključen Nejmar.

Sveci u sledećem kolu dočekuju Dižon, a Bordo pred svojim navijačima igra sa Nicom.

U preostala dva meča odigrana u nedelju Ren je pred svojim navijačima savladao Nim 2:1, dok su Sent Etjen i Rems podelili bodove – 1:1.