Pobeda Liona, Lil se približava Ligi šampiona

Francuska 1. mar 202022:49 > 23:01
Laurence Griffiths Getty Images Sport

U nedeljnim mečevima 27. kola francuske Lige 1 pobede su ostvarili Lil i Lion, dok su Bordo i Nica odigrali 1:1.

Lil je još jednom pokazao da koliko god prodao ključnih igrača to jednostavno ne utiče na visok nivo koji tim iz sezone u sezonu pokazuje. Novom pobedom, ovog puta u gostima nad Nantom ozbiljno su se primakli trećem mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Jedini gol na utakmici postigao je Benžamin Andre u 58. minutu meča. Lil je četvrti sa 46 bodova, samo jednim manje od trećeplasiranog Rena.

Važnu pobedu ostvario je Lion. Na svom terenu bio je bolji od Sent Etjena, a golove je postigao Musa Dembele u 27. i iz penala u petom minutu nadoknade. Lion je peti sa 40 bodova, a Sent Etjen je znatno ugrozio prvoligaški status, pošto ima samo dva boda više od zone ispadanja.

U preostalom meču nedeljnog programa Bordo i Nica odigrali su 1:1, a Vukašin Jovanović igrao je od 28. minuta.