Pobeda Nanta sa devetoricom igrača, slavio i Marsej

Francuska 30. avg 202023:10 > 23:10
Getty Images/Alex Grimm

Nant je na svom terenu sa 2:1 savladao Nim u drugom kolu francuske Lige 1, iako je utakmicu završio sa dvojicom igrača manje.

Uzbudljivo je bilo u Nantu. Domaći su poveli u 11. minutu preko Andreja Đirota.

Imran Louza je duplirao prednost golom iz penala u 27. minutu. Ipak, početkom drugog dela utakmice upravo on je morao u svlačionicu jer je dobio direktan crveni karton.

Iskoristili su to gosti, pa je u 57. na 2:1 smanjio Zinedin Ferhat.

U 87. minutu su domaći ostali bez još jednog igrača jer je drugi žuti karton dobio Fabio. Ipak, uspeli su da sačuvaju prednost.

Nant je šesti na tabeli sa četiri boda, dok je Nim na sedmoj poziciji sa tri.

Olimpik iz Marseja je na najbolji mogući način počeo sezonu pobedom od 3:2 nad Brestom.

Marsej je odlično počeo, imao je 2:0 posle golova Florijana Tovana i Duje Ćaleta-Cara. Do kraja prvog dela utakmice Favre je smanjio na 2:1.

U 80. minutu Ćaleta-Car je potvrdio pobedu Marseja, iako je u 89 Šarbonije postigao drugi gol za domaće.

Sent Etjen je slavio protiv Lorijena, zahvaljujući dva gola Romena Hamume. Bila je to prva utakmica Sent Etjena ove sezone, dok je Lorijen doživeo poraz posle startne pobede.

Bordo je u gostima savladao Anže sa 2:0. Poveo je Bordo golom Džoša Maže u 25. minutu, a pobedu gostiju potvrdio je samo dva minuta kasnije Toma Bašić.

Bordo je drugi na tabeli sa pobedom i remijem, dok je Anže na 12.

Rems je na svom terenu izgubio od Lila minimalnim rezultatom. Jedini gol na meču postigao je Džonatan Bamba, koji je u 32. minutu savladao Predraga Rajkovića.

Lil je zabeležio prvu pobedu i posle remija u prvom kolu zauzima peto mesto. Rems je posle prvog poraza, sa bodom iz prethodne runde, na 13. poziciji.

Benoa Badijašil doneo je pobedu Monaku na gostovanju Mecu. On je postigao jedini gol na utakmici u 22. minutu. Iako su gosti od 47. minuta imali igrača manje, zbog drugog žutog kartona Fofani, domaći nisu mogli do boda.

Monako je treći na tabeli sa pobedom i remijem, dok je Mec posle jedne utakmice na 17. mestu.