Liga 1: Prvi poraz Nice, odličan Monpelje

Francuska 12. sep. 202019:03 > 19:04
Christof Koepsel, Getty Images Sport

U prvom meču subotnjeg programa trećeg kola francuske Lige 1 fudbaleri Monplejea slavili su na domaćem terenu sa 3:1 (1:0) u duelu sa Nicom i naneli gostima prvi poraz u sezoni.

Domaći su došli do vođstva u 18. minutu kada je Labord kada je Gaetan Labor pogodio na asistenciju Alžirca Andija Delora.

Prednost Monpeljea duplirao je u 50. minutu iskusni defanzivac Kongr, posle kornera koji je izveo Savanije. Novi korner izveden je 14 minuta kasnije, a posle udarca bivšeg defanzivca Crvene Zvezde Mihaila Ristića, Kongr je opet bio na pravom mestu i doneo 3:0 svom timu.

Dante je, sa druge strane, na Guirijevu asistenciju uspeo da smanji na 3:1 u 69. minutu i postavi konačan rezultat.

Ovo su bili prvi bodovi za Moneplje, koji je poražen u prvom kolu od Rena, a naredni rival biće im Lion. Nici je ovo bio prvi kiks, pošto su u prva dva kola osvojili šest bodova. Sledeća runda doneće im veliki derbi sa aktuelnim prvakom Pari Sen Žermenom.

U drugom meču koji se igra u subotu Sent Etjen dočekuje Strazbur.