Kovač: Razočaran sam, odlučili su detalji

Francuska 20. sep 202011:02 > 11:05
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Niko Kovač je u subotu uveče doživeo prvi poraz na klupi Monaka, a posle utakmice protiv Rena rekao je da je razočaran.

Nakon što je osvojio sedam bodova u prva tri kola, Kovač je sa Monakom imao priliku da izbije na vrh Lige 1 i bio je na odličnom putu, pošto su Kneževi vodili 1:0 na gostovanju Renu sve do 81. minuta.

Domaćin je preokrenuo, a zatim i u drugom minutu sudijske nadoknade došao do pobede 2:1, pa je umesto Monaka Ren izbio na prvo mesto na tabeli.

„Razočaran sam jer smo igrali veoma dobro prvo poluvreme protiv ekipe koja igra Ligu šampiona. U drugom smo bili previše pasivni, igrali smo vodoravno, povukli smo se i Ren je pojačao pritisak“, rekao je Kovač i dodao:

Imali smo još dve prilike da rešimo utakmicu, ali Ben Jeder i Fofana su promašili. Dići ćemo glave, mlada smo ekipa koja mora da napreduje. Odlučili su sitni detalji, ali smo dokazali da možemo da se nosimo sa jednom od najboljih ekipa u ligi“.

Monaku u naredne dve nedelje sledi nešto lakši raspored jer ga očekuju utakmica protiv Strazbura kod kuće, a zatim gostovanje Brestu.