Zalud brojne Rajkovićeve odbrane, PSŽ bolji od Remsa

Francuska 27. sep 202023:06 > 23:08
Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

U nedelju je u Francuskoj kompletirano peto kolo fudbalskog šampionata. Pari Sen Žermen upisao je treću vezanu pobedu savladavši Rems Predraga Rajkovića.

Pari Sen Žermen savladao je Rems u gostima rezultatom 2:0 za treću pobedu u sezponi, i treću u nizu.

Oba puta Predraga Rajkovića matirao ja Mauro Ikardi i oba puta na dodavanje Kilijana Mbapea.

Ikardi je golove postigao u 19. i u 62. minutu.

Rajković jeste primio dva gola, ali je oduševio navijače brojnim odbranama kojima je spasao svoj tim ubedljivijeg poraza.

Remsu je ovo četvrti vezani potaz nakon što je sezonu otvorio remijem protiv Monaka.

Monako je sa dva igrača manje savladao Strazbur rezultatom 3:2.

Ben Jeder i Agvilar doneli su Kneževima dva gola prednosti u prvom poluvremenu, Šairi je samnjio na 2:1 ali je Ben Jeder vratio ekipu Nika Kovača na dva gola prednosti pre nego što je Čuameni dobio drugi žuti karton u 55. minutu. U 67. nova katastrofa – direktan crveni za Disasija i penal za Strazbur koji u gol pretvara Ažork.

Strahinja Pavlović ponovo nije bio u protokolu u ekipi Monaka, dok je Stefan Mitrović odigrao ceo meč za svoj Strazbur.