PSŽ počinje da liči na sebe: Nejmar se igrao sa Anžeom

Francuska 2. okt 202023:02 > 23:11
Manu Fernandez/Pool via Getty Images

U prvom meču šestog kola francuske Lige 1 aktuelni šampion Pari Sen Žermen ostvario je najubedljiviju pobedu od početka sezone protiv Anžea 6:1 uz sjajnu partiju Nejmara.

Ovo je već četvrta vezana pobeda Svetaca i izgleda da je samo pitanje vremena kada će preuzeti čelo tabele. Seriju golova započeo je novopridošli Florenci u sedmom minutu. A onda je usledio Nejmarov šou. Prvo je u 36. minutu iskoristio asistenciju Embapea, koji je fenomenalnim driblingom izbacio dvojicu igrača, a 11 minuta kasnije našao se ponovo na pravom mestu i rutinski plasirao loptu u mrežu za 3:0.

Traore je presekao seriju golova domaćina u 52. minutu i smanjio na 3:1. Samo pet minuta kasnije Julijan Draksler vraća tri gola prednosti. A onda u 71. minutu Idrisa Gej posle asistencije Nejmara postiže predivan gol sa 20-ak metara. U 84. minutu u strelce se upisao i Kilijan Embape, koji je rutinski realizovao odlično dodavanje Sarabije.

Pari Sen Žermen je drugi sa 12 bodova, samo bod manje od lidera Rena, ali i utakmicom više. Anže je osmi sa devet bodova.