Liga 1: Rani crveni kartoni, strelac Tiramov mlađi sin

Francuska 3. okt 202023:01 > 23:03
Denis Doyle/Getty Images

Dva meča šestog kola francuske Lige 1 igrala su se u sredu, a trijumfe su zabeležile ekipe Lansa, koji je bio bolji od Sent Etjena, i Nice, koja je kod kuće savladala Nant.

Lans je na domaćem terenu slavio sa 2:0, a u velikoj meri posao im je olakšala činjenica da je Sent Etjen imao igrača manje od 14. minuta, kada je direktan crveni karton dobio Timote Kolodžezak. Strelci za Lans bili su Kakuta iz penala u 15. minutu i Sotoka u 81. na asistenciju Maurisija. Sent Etjen je meč završio sa devetoricom fudbalera na terenu, pošto je u 64. minutu „pocrveneo“ i Kazri.

Lans nastavlja sa fantastičnim partijama na startu sezone i posle šest utakmica imaju 13 osvojenih bodova, zbog čega su na drugom mestu tabele iza Rena. U narednom kolu gostovaće Lilu.

Bio je ovo drugi poraz za Sent Etjen, koji ima 10 bodova, a u sledećem kolu rival će im biti Nica na domaćem terenu.

Nica je kod kuće sa 2:1 bila bolja od Nanta, a strelci za tim sa Azurne obale bili su Dante i Kefren Tiram, sin Lilijana Tirama i mlađi brat napadača Borusije Mehengladbah Markusa Tirama.

Strelac za Nant bio je Luza, a zanimljivo je da je i na ovom meču viđen rani crveni karton koji je pomogao domaćinu – Điroto je u trećem minutu izuzetno grubo startovao podignutim đonom i opravdano dobio direktno isključenje. Nica je sada osma sa deset bodova.