Brodolom Monpeljea, crveni karton za Le Taleka

Francuska 25. okt 202017:25 > 17:29
Getty Images/Srdjan Stevanovic

U nedelju su se igrala četiri meča francuske Lige 1, a ubedljive pobede su obezbedile ekipe Bordoa, Strazbura, Meca i Remsa, koji je deklasirao Monpelje, koji je ostao bez dvojice igrača, uključujući i bivšeg fudbalera Crvene zvezde Damijana Le Taleka.

Bordo je na domaćem terenu sa 2:0 (0:0) pobedio Nim, a strelci za Žirondince bili su Brijan i Uden u 80. i 82. minutu, pa sada Bordo ima 12 bodova i nalazi se na osmom mestu tabele. Bivši fudbaler Crvene zvezde Vukašin Jovanović presedeo je čitav meč na klupi pobedničke ekipe.

Nim je posle drugog uzastopnog poraza 16. sa osam bodova.

Povezano

Strazbur je u gostima pobedio Brest sa 3:0, a golove za “Pirate” postigli su Dialo, Lala i Ažork. Srpski reprezentativac Stefan Mitrović predvodio je kao kapiten pobednički tim, a dobio je i žuti karton.

Mec je kod kuće sa 2:0 pobedio Sent Etjen pogotkom Bulaje i autogolom Sisoka, a Rems je u gostima sa čak 4:0 pobedio Monpelje, koji je imao problema jer je već do poluvremena ostao sa devetoricom fudbalera na terenu.

Hilton je u sedmom minutu dobio crveni, a onda je do 31. minuta gost postigao trti gola – strelci su bili Dija dvaput i Embuku. Do poluvremena “pocrvreneo” je i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Damijan Le Telek. Do kraja meča je het-tri ostvario i Dija, a čitav meč u pobedničkoj ekipi proveo je na golu reprezentativac Srbije Predrag Rajković.

U poraženoj ekipi nije igrao Petar Škuletić, koji je bio na klupi, a Mihailo Ristić propustio je duel zbog povrede butine.

Utakmica između Lansa i Nanta odložena je zbog slučajeva koronavirusa.