Lion pregazio Monako

Francuska 25. okt. 202022:45 > 23:06
REUTERS/Susana Vera

Kakav šou fudbalera Liona, u poslednjoj nedeljnoj utakmici francuske Lige 1. Skoro sa "pola gasa" pregazili su Monako (4:1) i vinuli se na šesto mesto.

Gareth Copley/Getty Images

Sve je bilo rešeno već u prvom poluvremenu. Depaj (12), Ekambi (34. i 44) i Ouar (41) „torpedovali“ su goste iz Kneževine i upisali tri boda. Lion je smanjio gas u nastavku, Ben Jeder odmah posle odmora, sa bele tačke, pogodio mrežu domaćina, ali i zaključio više nego skoromnu partiju Monaka, u čijim redovima nije bilo Strahinje Pavlovića. Stevan Jovetić je zamenjen u poluvremenu.

Duel Nice i Lila završen je nerešenim rezultatom (1:1). Domaći tim poveo je u 50. minutu, preko Dolberga, na asistenciju Kloda Morisa. Konačnih 1:1, osam minuta kasnije, postavio je Burak Jilmaz, posle dodavanja Arauha.

PSŽ ima isto bodova (18), ali bolju gol razliku, od drugoplasiranog Lila. Ren i Olimpik zaostaju po tri koraka iza vodećeg tandema. Poslednji Dižon sakupio je dva, pretposlednji Reims Predraga Rajkovića pet bodova.