Monako pregazio Bordo

Francuska 1. nov 202023:14 > 23:25
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Monaka zabeležili su najubedljiviji trijumf u devetom kolu francuske Lige 1. Sa 4:0 pregazili su Bordo.

Pitanje pobednika na stadionu „Luj Drugi“ rešeno je za tri minuta. Penal pogodak Ben Jedera u 28, sjajan gol Martinsa u 30. i Volanda, minut kasnije, najavili su trijumf Monaka. Nije to bilo sve od ekipe Nika Kovača, Voland je drugim pogotkom, u 58. minutu, „nadogradio“ pobedu domaćeg tima. Poslednjih desetak minuta, dres Monaka nosio je Stevan Jovetić.

U poslednjoj utakmici dana, drugoplasirani Lil nije mogao više od remija u duelu sa Lionom (1:1). Gosti su izdržali sa desetoricom na terenu, u poslednjih 40 minuta. Golovi su postignuti ranije – Bamba je pogodio u 22. minutu za 1:0, izjednačio je autogolom Zeki Čelik u 40.

“Srpski” duel dobio je Predrag Rajković. Reims, čiju mrežu je čuvao srpski reprezentativac, bio je uspešniji od Strazbura Stefana Mitrovića (2:1). Autogol Kamare u 22. i gol Faesa u 27. nagovestili su trijumf domaćina. Na suprotnoj strani, posle pola sata igre, Ažorke je sa bele tačke doneo samo nadu prvotimcima Strazbura da mogu do bodova. Štoper Stefan Mitrović odigrao je svih 90 minuta.

Nica je bila najubedljivija u gostima i sa 3:0 pobedila Anžer. Već u prvom poluvremenu precizni su bili Roni Lopez (12) i Lis Melu (23), da bi tačku stavio Hečem Budaui (78).

Kao gost slavio je i Monpelje, u Sent Etjenu. Presudio je Englez Stefi Mevididi, već u 14. minutu. Istovetnim rezultatom, Mec je pobedio u Nimu. Iako sa desetoricom, gostujući tim je stigao do tri boda, zahvaljujući Leminu Gejeu. Gol odluke pao je u 15. minutu.

Pogodaka nije bilo u susretu Dižona i Lorijena.

PSŽ čuva lidersku poziciju (21 bod), slede Lil (19), Ren (18), Nica (17), Olimpik (15), Lion, Mec, Monako i Monpelje (14)… Poslednja tri mesta, u zoni ispadanja, zauzimaju Nim (8), Strazbur (6) i Dižon (3).