Svecima pao mrak u Monaku, šokantan preokret Kneževa

Francuska 20. nov 202022:54 > 23:03
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Monaka uspeli su da na svom terenu pobede Pari Sen Žermen sa 3:2, iako je šampion Francuske vodio na poluvremenu sa 2:0 u meču 11. kola Lige 1.

Posle prvih 45 minuta meča na stadionu Luj II izgledalo je da će šampion Francuske rutunski slaviti u derbiju kola i odneti bodove iz kneževine.

Vodio je Pari Sen Žermen na poluvremenu sa 2:0 golovima Kilijana Embapea. Bivši fudbaler Monaka drugi pogodak postigao je iz penala.

Delovalo je da će Parižani lako izaći na kraj sa domaćinima, ali tako nisu mislili izabranici trenera Nike Kovača. Istakao se bivši fudbaler Hofenhajma i Bajera iz Leverkuzena Kevin Foland. Reprezentativac Nemačke je sa dva pogotka, u 52. i 65. minutu, drugi na asistenciju proslavljenog Španca Seska Fabregasa, poravnao rezultat.

I kad se očekivalo da će meč završiti nerešeno, Abdou Dialo je u 84. minutu nespretno skrivio jedanesterac i zaradio crveni karton. Iskusni Fabregas, koji je u igru ušao na startu drugog poluvremena, smireno izveo najstrožu kaznu i matirao Kejlora Navasa za veliki preokret Monaka i treći poraz šampiona Francuske.

Strahinja Pavlović i Stevan Jovetić bili su na klupi Monaka, ovaj drugi je ušao u igru u 92. minutu umesto Diopa.

Ovom pobedom Monako je skočio na drugo mesto i sad zaostaje četiri boda za Parižanima.

U drugom meču igranom u petak Bordo je kao gost porazio tim Rena sa 1:0. Strelac je u 37. minutu bio iskusni Hatem Ben Arfa, koji je tokom bogate karijere jednu sezonu igrao i za Ren.

Bivši fudbaler splitskog Hajduka Toma Bašić odigrao je ceo meč za Bordo, dok nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Vukašin Jovanović nije ulazio u igru.