Moćni Lil prati PSŽ

Francuska 22. nov. 202023:01 > 23:06
Reuters/Pascal Rossignol

Lil se ne predaje – u 11. kolu francuske Lige 1 nadvisio je Lorijen (4:0) i stigao na dva boda iza lidera Pari Sen Žermena.

Poslednji duel nedeljnog programa francuske elite rešen je do 57. minuta. Turčin Juzuf Jazići, u 29. i 51. minutu, doneo je Lilu dva gola prednosti, da bi Luis Arauho u 57. postavio 3:0. Poslednji pogodak delo je Davida u finišu susreta.

Lion je slavio na gostovanju Anžeru (1:0). Gol odluke postigao je Tino Kadevere, napadač iz Zimbabvea, u 78. minutu susreta.

Najviše golova viđeno je u duelu Monpeljea i Strazbura (4:3). Mendez (8), Delor (13. i 31) i Laborž pogađali su za domaću ekipu, na suprotnoj strani precizni su bili Lala (22, jedanaesterac), Dialo (26, jedanaesterac) i Ažoke (45). Svih 90 minuta za Strazbur odigrao je srpski reprezentativac Stefan Mitrović.

Lens je kao gost stigao do tri boda u duelu sa Dižonom. Odlučio je Kalimuendo, sjajnim golom u 23. minutu.

Istovetan rezultat (0:1) upisan je i u meču Reims-Nim. U listu strelaca jedini se upisao Ripart, u 62. minutu, sa 11 metara.

Pobednika jedino nije bio u duelu Nanta i Meca (1:1). „Kanarinci“ su poveli golom Kola, na isteku prvih pola sata igre, izjednačio je Leja u poslednjim sekundama prvog poluvremena, sa bele tačke.

PSŽ ima dva boda više od Lila i po četiri od Liona, Monaka i Monpeljea. Reims je 17, sa devet bodova, u opasnoj zoni su Lorijen (osam), Strazbur (7) i Dižon (4).