Kapiten Mitrović pocrveneo, bez pobednika u Strazburu

Francuska 27. nov 202023:29 > 23:32
REUTERS/Emmanuel Foudrot

U prvoj utakmici 12. kola Lige 1 Francuske Strazbur i Ren igrali su nerešeno 1:1.

Domaći tim je poveo u 24. minutu pogotkom Adrijena Tomasona u 24. minutu, ali je pet minuta pre kraja prvog poluvremena ostao sa igračem manje, jer je crveni karton dobio kapiten Stefan Mitrović.

Reprezentativac Srbije je kao poslednji igrač zaustavio faulom napadača Rena, a sudija je procenio da je to bilo za crveni karton.

Brojčano nadmoćniji gosti do izjednačenja stižu u 64. minutu, strelac je bio rezervni napadač Adrijen Unou.

Isti igrač imao je u finišu meča priliku da se proslavi i donese sva tri boda svom timu, ali je posle njegovog udarca glavom lopta pogodila stativu.

Pre njega veliku šansu za goste imao je još jedan fudbaler koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, M’Baje Niang, ali je iz izuzetno povoljne prilike šutirao glavom i pogodio – sebe u ruku?!

Konačno, u poslednjim trenucima meča još jedan džoker sa klupe Lea Siliki šutirao je glavom, ali je lopta prošla tik pored stative i rezultat je ostao nerešen – 1:1.

Ren je sa ovim bodom došao do šestog mesta sa 19 bodova, dok je Strazbur pretposlednji sa sedam.