Sveci ponovo bez trijumfa

Francuska 28. nov. 202022:58 > 29. nov. 2020 14:11
Reuters/Christian Hartmann

Fudbaleri Pari Sen Žermena remizirali su na svom terenu sa Bordoom u 12. kolu Lige 1 rezultatom 2:2.

Odličan duel na “Parku prinčeva” otvorili su vođstvom gosti iz Bordoa. Autogol Pembelea, već u 10. minutu, najavio je žestoku borbu, na gol vise.

Odgovorio je Nejmar, u 27. sa bele tačke, da bi minut kasnije Kin, posle udarca strelca prvog pogotka, odbijenu loptu prosledio u mrežu i preokrenuo rezultat – 2:1.

Nisu se predavali gosti, pa je Adli, na isteku prvih sat vremena igre, posle asistencije Ben Arfe, izjednačio i zaključio goleadu za remi.

Uprkos tome što ni u drugoj utakmici zaredom nije slavio (u prošloj rundi poražen od Monaka) PSŽ je ostao na čelu tabele sa 25 bodova. Bordo ima devet manje i nalazi se na 11. mestu.

Olimpik je sa „pola gasa“ pobedio Nant na Velodromu (3:1). Pobednika je nagovestio Tauvin, matom u 2. minutu, gol seriju nastavio Paje (35), a zaključio Benedeto (60, jedanaesterac). Jedini pogodak za Nant postigao je Blas (73).

Ekipa iz Marselja vinula se na treće mesto, Nant je ostao na 14.