Andrić promašio penal, pa pocepao mrežu Monpeljea

Francuska 6. nov 202217:15 0 komentara
Guliver

Kragujevčanin Komnen Adrić bio je centralna figura duela 14. kola Lige 1, između Klermona i Monpeljea (1:1).

Srpski napadač, najpre, nije iskoristio najstrožu kaznu u 41. minutu, pri 0:1. Iskupio se, sredinom drugog poluvremena, na asistenciju Rašanija, zakucao je loptu u mrežu za konačnih 1:1.

Monpelje je vodio od desetog minuta, precizan sa bele tačke bio je Savanije. Mogao je Klermon i do pobede, međutim, u 78. minutu domaći tim nije iskoristio ni drugi jedanaesterac. Neprecizan je bio Kiei.

Andrić je igrao 80 minuta.

U derbiju dana, marsejski Olimpik bio je uspešniji od imenjaka iz Liona. Jedini gol na Velodromu bio je delo Gigoa, s kraja prvog poluvremena.

Nica je sa 1:0, golom iskusnog Laborža, pobedila Brest.

Istovetnim rezultatom okončan je duel Remsa i Nanta. Presudio je Baložun, sa bele tačke, u 83. minutu.

Monako nije imao većih problema na gostovanju Tuluzu (2:0). Precizni su bili Golovin i Embolo za nastavak pobedničke serije „kneževa“.

Duel Lila i Rena završen je bez pobednika (1:1).