Ben Jeder za radost Monaka

Francuska 25. apr 202119:00 > 19:03 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Monako je i dalje u igri za titulu šampiona Francuske. Kneževi su posle mnogo muka na gostovanju savladali Anže 1:0, golom Ben Jedera.

Dominirali su igrači iz Kneževine, posebno u prvom poluvremenu. Prvu veliku šansu propustio je Stevan Jovetić u 14. minutu kada nije uspeo u situaciji jedan na jedan da savlada golmana domaćina. Samo četiri minuta kasnije reprezentativac Crne Gore je napustio teren zbog povrede, zamenio ga je Ben Jeder.

Do kraja poluvremena odlične šanse propustili su Kevin Foland i Rus Aleksandar Golovin. U nastavku u 54. minutu prečku je pogodio Maripan. Od tog trenutka se ušlo u period mirnije igre. Imao je Monako incijatvu, ali bez velikih prilika.

Odluka je pala u 79. minut kada je Ben Jeder sjajno reagovao u šesnaestercu i majstorski lobovao Pola Bernardonija, koji je izašao sa gola. Do kraja meča izabranici Nika Kovača su rutinski sačuvali prednost.

Monako je trenutno drugi sa 71. poenom. Imaju bod manje od prvoplasiranog PSŽ-a. Treći je Lil sa 70 i mečom manje.