Debi iz snova za Remzija, Lil ubedljiv, Lans ima svog heroja

Francuska 7. avg 202217:30 > 17:451 komentar
Thijs Dallinga tfc vs Pablo Rosario ogc FOOTBALL : Toulouse vs Nice - 1ere Journee du Championnat de Ligue1 UBEREATS - Toulouse - 07/08/2022 Thijs Dallinga (tfc) vs Pablo Rosario (ogc) FOOTBALL : Toulouse vs Nice - 1ere Journee du Championnat de Ligue1 UBEREATS
ThierryBreton/Panoramic via Guliver image

Nije bilo pobednika u prvoj utakmici nedeljnog programa prvog kola francuske Lige 1 između domaćeg Tuluza i Nice.

Liga 1

Meč je završen nerešeno 1:1. Poveo je domaći tim zahvaljujući „holandskoj vezi“. Igrao se 21. minut kada je 22-godišnji Holanđanin Tis Dalinga zakucao loptu po sredini gola na asistenciju zemljaka Branka van den Bomena.

I gosti su uzvratili preko Holanđanina. Nica je veliku priliku za izjednačenje imala u 32. minutu, Kalvin Stengs je snažno šutirao, ali je na njegovu žalost lopta pogodila prečku.

Nica je ipak došla do boda, izjednačio je Velšanin Aron Remzi tek što je ušao u igru. Novajlija iz Juventusa je iskoristio dodavanje Alžirca Braimija i efektno savladao domaćeg golmana.

U drugom kolu Nica dočekuje Strazbur, dok Tuluz gostuje ekipi Troa.

Lil je na domaćem „Pjer Moroj“ stadionu rezultatom 4:1 (3:0) lako savladao Okser. Strelci za „Doge“ bili su Benžamen Andre, dvaput Kanađanin Džonatan Dejvis i jednom Alžirac Akim Zedadka. Jedini gol za poraženi sastav postigao je Šarbonije.

Anže je na svom stadionu „Rajmon Kopa“ ugostio Nant, ali golova nije bilo.

Lans je kod kuće pobedio Brest sa 3:2 (1:0). Poveli su žuto-crveni u 27. minutu preko Sotoke, a samo šest minuta kasnije promašili su penal – Sotoka je propustio priliku da dođe do svog drugog pogotka. Međutim, iskusni napadač Florijan Sotoka je u drugom poluvremenu sve nadoknadio – pogodio je u 62. i 65. minutu za het-trik.

Gosti su pripretili do kraja – Belkebla i Del Kastiljo su smanjili na 3:2, pa je Lans strahovao u posednjih desetak minuta.

Monpelje je na svom stadionu takođe pobedio 3:2 (2:2) – savladali su ekipu Troa. U prvom poluvremenu golove za domaćina postigli su Sent-Lus i Savanije, dok su pogotke za Troa dali Tardju i Balde. Savanije svojim drugim golom u 81. minutu donosi radost navijačima na „Mosonu“.