Bod za Rajkovićev Rems, golčina Kazrija, dobio Marsej

Francuska 4. apr 202117:25 > 23:16 0 komentara
REUTERS/Pascal Rossignol

Rems, za koji brani reprezentativac Srbije Predrag Rajković, podelio je bodove sa Renom u meču 31. kola francuske Lige 1.

Sve vredno pomena dogodilo se u drugom poluvremenu i to u poslednjih 30 minuta. Domaći su stigli do prednosti preko Die, ali je 15. minuta kasnije Girasi sa penala doneo izjednačenje Renu. U 81. minutu Gislain daje gol za Rems i dovodi ih nadomak tri boda.

Povezane vesti

Međutim, tako nije mislio Girasi. U 83. minutu ponovo je pogodio mrežu Rajkovića za konačnih 2:2. U finišu je bilo mnogo nervoze. Rajković je dobio žuti, a Kasama u redovima domaćih crvenih karton.

Najviše golova viđeno je u Bordou, gde je Strazbur savladao domaćina 3:2. Ovde je sve odlučeno u prvih 45 minuta. Strazbur je furiozno startovao. Vodili su 3:0 preko Konea, Dialoa i Ajorkea već posle 30 minuta. Žirondincima su nadu vratili Bajse i Hvang i na odmor su otišli sa golom minusa. Međutim, u nastavku nisu uspeli da promene rezultat.

Lorijen je golom Abergela u 45. minutu osvojio sva tri boda protiv Bresta. Nica je ostvarila trijumf na gostovanju protiv Nanta. Dolberg je pogodio za tim sa Azurne obale u 11. i 29. minutu, dok je počasni gol za domaćine dao Ture u 32. minutu.

Nešto kasnije, Sent Etjen je pobedio Nim u gostima sa 2:0. Bili su ‘zeleni’ bolji tokom celog meča, a u 23. minutu poveli su golčinom Kazrija – posle dubinske lopte, Abi je odložio loptu za 30-godišnjeg Kazrija, koji sa više od dvadeset metara šutira jako i precizno.

Kamara i Mukundi imali su dobre prilike da dupliraju prednost, a to je uradio Bounga u 66. minutu na asistenciju Kamare.

Mogao je Nim barem da učini meč zanimljivijim – šut Konera odlično je odbranio Grin, a na tri minuta do kraja Ripar nije iskoristio jedanaesterac.

Sent Etjen je sada 15. na tabeli sa 36 bodova, dok je Nim na 18. mestu, koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi, sa 29 bodova, jednim više od Nanta i tri manje od Lorijena.

U poslednjem meču dana Olimpik Marsej lako je pobedio fenjeraša Dižon sa 2:0. Balerdi u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, zatim i Alvaro u 79. minutu, to su strelci, a u oba navrata asistent je bio Paje.

Olimpik je šesti na tabeli sa 48 bodova, jedan manje od Lensa, koji je na poziciji koja vodi u Ligi Evrope.

Na tabeli vodi Lil sa 66 bodova, tri više od PSŽ-a i četiri više od Monaka. Iz Lige je več praktično ispao Dižon sa 15 poena.