Francuska 24. jan 202117:13 > 18:59 0 komentara
Predrag Rajković
REUTERS/Pascal Rossignol

Fudbaleri Remsa pobedili su Brest u 21. kolu francuske Lige 1.

Dvoboj direktnih rivala iz donjeg dela tabele rešio je mladi Francuz Mbuku, golom pred kraj prvog poluvremena. Srpski reprezentativac Predrag Rajković, po tradiciji, bio je standardan ispred mreže Remsa i dao značajan doprinos u jednom od ključnih susreta u borbi za opstanak.

Trećim uzastopnim trijumfom, Lil je stavio do znanja da se ne šali i nastavlja neizvesnu trku sa Pari sen Žermenom za titulu. Gol Džonatana Dejvida, iz 16. minuta, bio je presudan u minimalnoj pobedi na teškom gostovanju Renu.

Mec je rutinski stigao do tri boda protiv Nanta (2:0). Presudio je pogodak Arona Iseka Leje, iz 35. minuta susreta, Bulaja je u poslednjim sekundama overio trijumf domaćeg tima.

Bez pobednika završen je duel Dižona i Strazbura (1:1). Po tradiciji, Ažorke je pogodio za Strazbur, u 51. minutu golom je otvorio utakmicu, uzvratio je Kulibali u 63. za remi. Ceo meč za Strazbug odigrao je srpski reprezentativac Stefan Mitrović.

U prvoj utakmici dana Bordo je bio uspešniji od Anžea (2:1). Oba goa za „žirondince“ postigao je Korejac Jo Hvang, u osmom i 11. minutu. Pogodak Alžirca Fulginija, krajem prvog dela igre, na suprotnoj strani, bio je nedovoljan za ozbiljniju dramu posle odmora.

Lil na drugom mestu ima isti broj bodova kao i lider PSŽ – 45. Ren je peti sa 36 poena, Bordo sedmi sa 32, Mec osmi sa 31, Brest trinaesti sa 26, slede Rems (24), Strazbur (24), Sent Etjen (19), Nant (18), Dižon, Nim (15) i Lorijen (12).