Četvrtoligaš izbacio Sent Etjen, Monako se mučio

Sofijan Diop
FedericoPestellini via Guliver

U nedelju su na programu bila dva meča šesnaestine finala Kupa Francuske – četvrtoligaš Beržerak priredio je prvorazrednu senzaciju pošto je u Perigeu eliminisao slavni Sent Etjen, ekipu koja ja Kup osvajala šest puta u svojoj istoriji. U drugom meču Monako je prošao dalje protiv Lansa, najviše zahvaljujući fantastičnoj igri u prvih pola sata susreta.

Povezano:

Beržerak je slavio rezultatom 1:0 (0:0), a jedini pogodak za niželigaša postigao je Romen Eskarpit u 76. minutu.

Oni su postali drugi četvrtoligaš među najboljih 16 timova najmasovnijeg francuskog fudbalskog takmičenja – u subotu je prolaz u četvrtfinale obezbedila i ekipa Versaja, koja je izbacila trećeligaša La Roš.

Monako je takođe uspešno prebrodio šesnaestinu finala – „Kneževi“ Filipa Klementa savladali su Lans u gostima rezultatom 4:2 (3:1).

Sjajno su počeli gosti na stadionu „Boler Delelis“ – posle nepunih pola sata vodili su sa 3:0! Golove su postigli Visam Ben Jeder u 18, Žan Lukas u 27. i Sofijan Diop u 29. minutu.

Ipak, žuto-crveni uspevaju da smanje na 3:2 golovima Saida u 45. i rezerviste Kalimuenda u 53. minutu. Međutim, snage za ogromni povratak nisu imali i konačnih 4:2 za Monako postavlja Ben Jeder svojim drugim golom u 88. minutu.