Divljanje navijača, vodeni topovi i pobeda Lensa

Francuska 18. sep 202119:20 > 23:00 1 komentar
Lens, Lil
REUTERS/Pascal Rossignol

Prvi subotnji meč šestog kola Lige 1 između Lensa i Lila završen je pobedom domaćina 1:0, ali obeležili su ga neredi navijača do kojih je došlo na poluvremenu. Drugo poluvreme je zbog toga kasnilo pola sata.

Lens je slavio golom Frankovskog u 74. minutu, a pogodak Saida za eventualnih 2:0 za domaće poništio je VAR zbog ofsajda pet minuta kasnije.

Meč je obeležilo divljanje navijača do koga je došlo na poluvremenu.

Domaći navijači su na pauzi upali na teren i ušli su sukob sa navijačima Lila koji su se „odazvali pozivu“ rivala pa su i sami ušli na teren.

Na kraju, nakon velikih nereda, policija je uspela da razdvoji navijače dva tima koristeći vodene topove i delegat je dozvolio da utakmica bude nastavljena.

Drugo poluvreme kasnilo je zbog toga nešto više od pola sata.

Lens je na kraju upisao drugu pobedu u sezoni i ostje bez poraza te sa 12 bodova drži drugo mesto na tabeli. Lil je doživeo treći poraz i sada ima pet bodova na 13. poziciji na tabeli.

U drugom susretu dana Bordo je u gostima savladao Sent Etjen 2:1, a oba gola za Žirodince postigao je internacionalac iz Južne Koreje Hvang Ui-Džo.