Francuska 29. jan 202317:07 0 komentara
Gaetan Labord
Jeremias Gonzalez/via Guliver

Golom Gaetana Laborda, Nica je u 20. kolu Lige 1, pobedila Lil.

„Doge“ su ulovljene u 34. minutu. Na asistenciju Badredina Buanija, francuski napadač odlično je reagovao i poslao loptu u mrežu za nastavak fine januarske serije uspeha Nice.

Raspucani su bili fudbaleri Bresta, u susretu sa Anžeom (4:0). Mrežu gostiju pogađali su Le Duaron (14), Muni (34), Honora (59) i Les Melou (84).

U susretu Klermona i Nanta nije bilo golova.

Kragujevčanin Komnen Andrić igrao je u drugom poluvremenu za Klermon.

Fudbaleri Monpeljea bili su sigurni na gostovanju Okseru (2:0). Trijumf je potpisao dvostruki strelac, Englez Stepi Mavididi.

Buran duel Strazbura i Tuluza završen je posle 12 minuta nadoknade rezultatom 1:2. Najzaslužniji za pobedu gostiju bio je Holanđanin Thijs Dalinga. Posle vođećeg gola Gameira, režirao je veliki preokret sa dva pogotka. Upisao se u listu strelaca i na početku meča, međutim, pogodak je poništen posle asistencije VAR sobe.

Olimpik Lion rutinski je stigao do pobede na Korzici. Golove protiv domaćeg Ajačija postigli su Lepenan u 20. i Lakazet u 71. minutu.