Goleada u Bordou, Nica nastavila „teror“

Francuska 23. jan 202217:21 > 19:36 0 komentara
Hvang Ui Jo
Anthony Bibard FEP Panoramic/via Guliver

Najinteresantniji susret popodnevnog programa 22. kola Lige 1 odigrali su Bordo i Starzbur. “Žirondinci” su slavili pobedu, uz čak sedam golova (4:3).

Briljirao je trostruki strelac, Korejac Hvang Ui Jo. Pogađao je mrežu u 17, 39. i 90. minutu. Precizan je bio i Elis u 21. Na suprotnoj strani, odlična partija dvostrukog strelca Gameira (43. i 57), uz gol Majeda, u šestom minutu sudijske nadoknade vremena, zaključili su duel na iznenađujućih 4:3.

U prvoj utakmici dana, fudbaleri Nice, na gostovanju Mecu, nastavili su pobednički niz – 2:0. Trijumf su potpisali Turam (58) i Guiri (86). Gostima je na asistenciju VAR sobe poništen pogodak u 77. minutu. U ofsajdu je ostao Guiri.

Anže je sa 2:1 pobedio Trou. Briljirao je dvostruki strelac Mangani, “strelama” u 26. i 37. minutu, obezbedio je preokret, posle vodećeg gola Domingeša, s početka susreta.

Do tri boda stigao je i Nant protiv Lorijena (4:2). Mrežu gostiju pogađali su Žiroto (39), Kolo Muani (53), Bukari (69) i Geubels (86). Lorijen je držao “tenziju” zahvaljujući raspoloženima Mofiju (56) i Soumanu (85), ali na kraju samo za častan poraz.

Na klupi Nanta sedeo je golman Denis Petrić.

Siguran domaćin bio je i Klermon, protiv Rena (2:1). Gostima je pripalo prvo poluvreme, zahvaljujući golu Santamarije, za preokret su se posle odmora postarali Da Kunja u 60. i Tel u 71. minutu.

Monpelje je bio uspešniji od Monaka (3:2). Iako su u prvom poluvremenu imali dva gola prednosti, fudbaleri Monpeljea do tri boda stigli su tek u sudijskoj nadoknadi vremena. Precizan je bio Mavididi, na dodavanje Koce. Precizni u domaćem timu bio je i Vahi, na suprotnoj strani pogađali su Ben Jeder i Vanderson.

Srpski reprezentativac, Mihailo Ristić, odigrao je ceo meč za Monpelje.

Nica je druga sa 42 boda, Strazbur četvrti sa 35, peti Ren i šesti Monpelje imaju po 34, jedan više od sedmoplasiranog Monaka. Nant na devetom mestu sakupio je 32, 12. Anže 29, 15. Klermon 21. U donjem delu tabele su Troa, Bordo (20), Mec (19), Lorijen (17) i Sent Etjen (12).