Ikardi u 90+2 za preokret i pobedu PSŽ

Francuska 19. sep. 202122:47 > 23:291 komentar
Mauro Ikardi, PSŽ
REUTERS/Benoit Tessier

Fudbaleri PSŽ posle preokreta pobedili su Lion u derbiju šestog kola prvenstva Francuske rezultatom 2:1.

Ekipa Maurisija Poketina je do šestog trijumfa stigla golom rezerviste Maura Ikardija u trećem minutu nadoknade i sa maksimalnih 18 bodova usamljena je na vrhu tabele, dok je Lion posle drugog neuspeha na deobi osme pozicije sa osam bodova.

Gosti su poveli u 54. minutu golom brazilskog internacionalca Lukasa Pakete na asistenciju Toka Ekambija.

Sveci su od prvog minuta na terenu imali Lea Mesija, Nejmara i Kilijana Mbapea, ali do gola nisu mogli iz igre. PSŽ je izjednačio u 66. minutu pogotkom Nejmara sa bele tačke.

Poketino je u 76. minutu iz igre izveo Mesija, koga je zamenio Hakimi, a šest minuta kasnije Ikardi je zamenio Anhela di Mariju. Argentinski napadač je u 90+2 bio na pravom mestu posle asistencije Mbapea za veliku radost na Parku prinčeva.

Parižani u sledećem kolu gostuju Mecu, a Lion dočekuje Trou.