Raspucani Brest lako sa Troom

Francuska 13. feb 202215:11 > 19:13 0 komentara
Monako
Norbert Scanella Panoramic/via Guliver

Fudbaleri Bresta zabeležili su najubedljiviji trijumf u 24. kolu Lige 1. Pobedili su Trou sa 5:1.

Sa dva brza gola, do sredine prvog poluvremena, Urugvajac Martin Satriano, najavio je pobedu domaćina.

U poslednjim sekundama prvog poluvremena uspeo je Rami da smanji zaostatak i udahne nadu gostima da mogu barem do boda. Ostalo je sve na tome, Frenk Honorat upisao se dvaput u listu strelaca i rešio dileme. Konačnih 5:1 postavio je Muni u 82. minutu.

Fudbaleri Monaka i Lorijena remizirali su 0:0 u prvom meču nedeljnog programa.

„Kneževima“ nije vredela inicijativa na „Luju Drugom“. Napali su, uputili čak tri puta više lopti ka golu u odnosu goste (15:5), držali loptu u posedu, ali nikako nisu uspevali da zatresu mrežu sigurnog golmana Drejera.

Nant je upisao „minimalac“ protiv Remsa. Trijumf protiv gostiju, od 14. minuta oslabljenih isključenjem Abdelhamida, potpisao je Simon. Jedini gol postigao je u 17. minutu.

Srpski reprezentativac, Predrag Rajković, branio je ceo meč.

Fudbaleri Strazbura slavili su na gostovanju Anžeu (1:0), zahvaljujući pogotku Gameira na početku susreta.

Probudio se i Sent Etjen, pobedom protiv Klermona (2:1), zaplovio je ka luci spasa. Vodio je domaći tim do 71. minuta, ali su Kamara i Kolodziečak uspeli da preokrenu rezultat i donesu gostima velika tri boda.

Lans je sa 3:2 pobedio Bordo. Na brzopotezni rafal domaćina, golove Kalimuenda u desetom, Kakute u 22. i Fofane u 26. minutu, Bordo nije imao odgovor. Golovi Elisa u 33. i Hvang Ui Joa u 53. minuta bili su samo iz kategorije počasnih.

Strazbur je četvrti sa 41 bodom, Monako, na šestom mestu, ima 37, Lans na osmom 36, a Nant na devetom 35. Brest (31), Anže (29), Rems (27), Klermon (24), Troa, Lorijen i Sent Etjen (21) rasporedili su se od 12. do 18. pozicije. Poslednji je Bordo sa 20 bodova.