Francuska 25. sep. 202114:021 komentar
Paris St Germain's Presnel Kimpembe, Kylian Mbappe and Metz's Alexandre Oukidja after the match Mbape
REUTERS/Benoit Tessier

Treneri Pari Sen Žermena Maurisio Poketino i Meca Frederik Antoneti različito su videli incident na kraju meča u kome je učestvovao golgeter pariskih Svetaca Kilijan Mbape.

Reprezentativac Francuske učestvovao je u svađi sa golmanom Meca Alekandreom Oukidjom posle meča u kome je PSŽ slavio kao gost rezultatom 2:1. Oba gola za Poketinov tim postigao je defanzivac Ašraf Hakimi, drugi u 95. minutu!

Tokom proslave pobedonosnog gola gostiju, golman Meca je želeo da se raspravi sa Mbapeom, očigledno ljut zbog nečega što mu je fudbaler Parižana dobacio. U toj gužvi Brazilac Nejmar je dobio žuti katon, a prethodno su isključeni defanzivac Meca Bron i trener domaćeg tima Antoneti.

Mbape je i tokom meča imao imao sukob sa golmanom Meca pošto je u jednoj situaciji odbio da vrati loptu.

Volim Mbapea kao igrača, ali ne možete tako da se ponašate ako želite da budete voljeni. Mogao bi da bude mnogo skromniji„, rekao je posle meča trener domaćem tima Frederik Antoneti.

Naravno, potpuno drugačiji pogled na celu situaciju ima trener PSŽ:

Razumem da je njihov trener bio ljut. To je prirodna reakcija kad primite gol i izgubite u 95. minutu. Mogu da se saosećam s njim zbog toga. Ali Kilijan Mbape nije negativac. On je fantastičan momak i vrhunski takmičar koji uvek želi pobedu. Ovakve stvari se dešavaju na terenu, ali mislim da treba i da ostanu na terenu u smislu situacije koja se napravila posle meča između Mbapea i nekim igračima Meca. Ne bi trebalo da se vade iz konteksta, već moraju da se analiziraju u okviru meča u kojem su oba tima želela da pobedu. Mogu da razumem i Kilijana…“, rekao je Maurisio Poketino.

PSŽ je posle sedam odigranih utakmica prvi na tabeli sa 21 bodom, dok je Mec poslednji sa samo tri poena.