Kovačev Monako slavio na Parku prinčeva

Francuska 21. feb. 202122:56
Monako
REUTERS/Benoit Tessier

Fudbaleri Monaka slavili su u nedelju uveče na gostovanju Pari Sen Žermenu u meču 26. kola francuske Lige 1 rezultatom 2:0.

Ekipa Nika Kovača povela je na Parku prinčeva već u šestom minutu kada je mrežu zatresao Sofijan Diop. Glavom je Ruben Agvilar dobacio loptu Diopu, a ovaj je, takođe glavom, poslao u mrežu.

Pobedu gostiju potvrdio je defanzivac Giljermo Maripan golom u 51. minutu. Proveravao je sudija snimak kako bi utvrdio da li je bilo ofsajda, ali je gol priznat.

Prvu pravu šansu PSŽ je imao tek u 60. minutu, ali je lep pokušaj Mozea Kena ostao nerealizovan. Neprecizan je bio i Kevin Voland nekoliko minuta kasnije.

Desetak minuta kasnije, sudija je ponovo gledao snimak kako bi ustanovio da li ima penala za domaćine nakon što je u kaznenom prostoru pao Rafinja, ali penala nije bilo.

Pokušao je Pari Sen Žermen još u nekoliko navrata da dođe bar do jednog gola, ali bezuspešno.

Pari Sen Žermen sada na trećem mestu na tabeli ima 54 boda, jedan manje od Liona i četiri manje od Lila. Monako je četvrti sa 52.