Kup Francuske: Jovetić i Škuletić strelci

Francuska 10. feb. 202116:46 > 17:18
REUTERS/Jean-Pierre Amet

Odigrano je prvih pet susreta programa od srede treće runde Kupa Francuske. U svih pet slavili su gostujući timovi, među njima i Olimpik iz Marseja i Monako.

U šampionatu im ne cvetaju ruže, ali to su fudbaleri iz Marseja nadoknadili u kupu. U gostima protiv nekadašnjeg šampiona Oksera, a sada drugoligaša slavili su 2:0. Strelci su bili Benedeto u 54. i Dieng u drugom minutu nadoknade.

Monako je u Grenoblu slavio minimalnim rezultatom, a jedini gol za ekipu Nike Kovača postigao je Stevan Jovetić u 36. minutu. Bordo je na svom terenu neprijatno iznenadio izgubivši od Tuluza 2:0, dok je istim rezultatom Monpelje bio bolji od Strazbura u gostima, uz pogodak Petra Škuletića.

Jedini meč u kojem je i domaćin postigao neki gol bio je onaj između Nanta i Lansa. Gosti su slavili 4:2 uz dva gola Korentana Žana.