Kup Francuske: Marsej eliminisao Monpelje, Ristić tragičar

(Mihailo Ristić) Monpelje
Print screen/Sport Klub (Mihailo Ristić)

Fudbaleri Olimpika iz Marseja plasirali su se u četvrtinale Kupa Francuske pošto su nakon boljeg izvođenja jedanesteraca eliminisali Monpelje 1:1 - 5:4.

Povezane vesti

Bio je to derbi ove faze takmičenja, duel između trećeg i šestog tima na tabeli Lige 1 Francuske.

Domaći tim bio je bolji, dominirao je tokom čitavog meča na stadionu Velodrom, ali nikako nije uspevao da pronađe put do mreže golmana Bertoa. U drugom poluvremenu u igru je ušao Arkadijuš Milik i upravo je Poljak doveo Marsej u vođstvo u 74. minutu. Bio je to njegov peti pogodak u Kupu Francuske.

Gosti su izjednačili iz prve prave prilike. Igrao se 80. minut, dugu loptu poslao je nekadašnji fudbaler PSŽ, Liverpula i Kristal Palasa Mamadu Sako, a rezervni fudbaler Beni Makuana bio je spretnije od odbrane Marseja i matirao golmana Pau Lopeza.

Meč je nakon 90 minuta završen nerešeno 1:1 i odmah su usledili penali. Svi izvođači su bili precizni izuzev srpskog reprezentativca Mihaila Ristića, kome je udarac odbrani golman Marseja Lopez.

Ranije tokom dana plasman u četvrtfinale obezbedili su Versaj, Amijen i Bastija. Dan ranije i Nant.

Preostale utakmice Kupa Francuske na programu su u nedelju (Beržerak – Sent Etjen, Lans – Monako) i ponedeljak (Pari Sen Žermen – Nica).

Trofej brani Pari Sen Žermen. Pariski Sveci su prošle godine u finalu pobedili Monako sa 2:0.